Trądzik jest jednym z najczęściej występujących problemów dermatologicznych i wiąże się z nadmierną aktywnością gruczołów łojowych. W leczeniu trądziku wykorzystuje się preparaty farmakologiczne, jednak najlepsze efekty terapeutyczne przynosi łączenie farmakoterapii z zabiegami medycyny estetycznej.
Najskuteczniejszym zabiegiem w leczeniu trądziku jest peeling chemiczny. Złuszczanie naskórka nie tylko redukuje tworzenie się stanów zapalnych na skórze, ale także zwiększa działanie stosowanych miejscowo kosmetyków i produktów leczniczych. Ponadto peelingi powodują rozpuszczanie zaskórników i zapobiegają blokowaniu się ujść gruczołów łojowych, a więc usuwają bezpośrednią przyczynę trądziku.
Dzięki zastosowaniu peelingu dochodzi do rozjaśnienia przebarwień, a także do poprawy ogólnego wyglądu i kondycji skóry.
Jak wygląda zabieg?
Na dokładnie oczyszczoną skórę nakłada się substancje złuszczające. Rodzaj użytego preparatu, grubość nakładanej warstwy oraz czas pozostawania na skórze uzależniony jest od oczekiwanych rezultatów oraz indywidualnej wrażliwości pacjenta. Peeling zmywa się specjalnym łagodzącym preparatem, a następnie nakłada się krem łagodzący.
Co trzeba wiedzieć?
Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie skóry, a także delikatne pieczenie. Po kilku dniach następuje intensywne złuszczanie naskórka. Przez 4 tygodnie po zabiegu należy unikać ekspozycji na promienie słoneczne, konieczne jest także stosowanie kremów z filtrem UV. Co najmniej dobę po zabiegu nie należy nakładać makijażu na miejsca poddane zabiegowi. Nie należy także zdrapywać łuszczącego się naskórka oraz ewentualnych strupków.