Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem małoinwazyjnym, polegającym na dostarczaniu do skóry substancji odżywczych. Wykorzystywane do zabiegu preparaty  dobiera się w zależności od występującego problemu oraz oczekiwanych rezultatów. W skład tzw. koktajli do mezoterapii wchodzi kwas hialuronowy, peptydy, aminokwasy, minerały, witaminy i inne substancje odżywcze.

Efekty widoczne są zwykle już po pierwszym zabiegu. Jednak aby podtrzymać rezultat, zabieg należy powtórzyć. W zależności od oczekiwanych efektów oraz używanych substancji stosuje się serię 2-6 zabiegów w odstępie 1-6 tygodni.

Wskazania do zabiegu:
  • drobne zmarszczki,
  • oznaki starzenia się skóry (utrata jędrności, wiotkość, zmniejszenie gęstości),
  • blizny pozabiegowe i potrądzikowe oraz rozstępy i cellulit,
  • przebarwienia skóry,
  • zaburzenia cyrkulacji limfy w okolicy dolnych powiek, obrzęki powiek dolnych,
  • łysienie o różnym podłożu.
Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na wstrzyknięciu substancji podskórnie lub w skórę. Wykonuje się go przy użyciu cienkiej igły o różnej długości. Aby zmniejszyć nieprzyjemne uczucie, miejsce nakłucia znieczula się miejscowo specjalnym kremem.

Co trzeba wiedzieć?

Ślady po nakłuciach znikają zwykle po kilku godzinach. Aby uniknąć zakażenia, warto zastosować do przemywania miejsc nakłucia Octenisept, nie wolno również zdrapywać ewentualnych strupków.  Po zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk, wystarczy wówczas zastosować zimny okład. Przez tydzień po zabiegu należy unikać przebywania w wysokich temperaturach – zaleca się unikania opalania i korzystania z sauny. Przez 12 godzin po zabiegu w miejscu nakłucia nie należy nakładać makijażu, a do pielęgnacji twarzy zaleca się stosowanie kremów obojętnych dla skóry. W celu uniknięcia zakażenia bakteryjnego przez dobę po zabiegu należy unikać kąpieli w basenie, przebywania w pomieszczeniach zapylonych, dotykania ręką miejsca wkłucia. Ponadto przez 24 godziny po zabiegu należy wstrzymać się od spożywania alkoholu. Zalecane jest natomiast picie ok. 1,5 l wody dziennie.

 

.