Nici PDO

Innowacyjną metodą stosowaną w ostatnim czasie w medycynie estetycznej jest wykorzystywanie do rewitalizacji skóry twarzy, szyi i dekoltu nici PDO&PLL.

Nici te są wykonane z polidioksanonu (PDO) używanego od wielu lat w chirurgii oraz kwasu polimlekowego (PLLA) – naturalnego składnika ciała ludzkiego. Substancje te wykazują pełną zgodność tkankową i są całkowicie przyswajane przez skórę. Stymulują one syntezę kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za gęstość i sprężystość skóry, co pozwala uzyskać efekt odmłodzenia skóry bez użycia skalpela.

Dzięki zabiegowi następuje wypełnienie lub spłycenie zmarszczek, a skóra wygląda promiennie i świeżo. Pierwsze efekty widoczne są już po 3-4 tygodniach. W ciągu dwóch miesięcy po zabiegu następuje wyraźne ujędrnienie i zwiększenie gęstości skóry, staje się ona wyraźnie młodsza, bardziej jędrna i zwarta. Poprawie ulega także jej koloryt. Efekty zastosowania nici utrzymują się nawet do 3 lat.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg z użyciem nici rewitalizujących jest jednym z najmniej bolesnych i mało inwazyjnych. Przed zabiegiem skóra zostaje znieczulona kremem z lignokainą. Nici umieszcza się za pomocą specjalnych igieł (jedna nić – jedna igła ) wprowadzanych równolegle pod powierzchnią skóry.

Na każdą stronę twarzy, szyi lub dekoltu wprowadza się od 10 do 30 nici. Im więcej krótkich nici rewitalizujących, tym większy efekt estetyczny.

Co trzeba wiedzieć?

Bezpośrednio po zabiegu mogą występować zaczerwienienia i podbiegnięcia krwawe w miejscu implantacji nici, które znikają po kilku dniach. Efekt rewitalizacji utrzymuje się od kilku do kilkunastu miesięcy w zależności od rodzaju zastosowanych nici (gładkich, pojedynczych, skręconych, podwójnie skręconych).