Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego pozwala wykorzystać naturalne zdolności regeneracji skóry dzięki stymulacji koncentratem płytek krwi. Korzyści widoczne są już kilka dni po zabiegu, jednak ostateczny efekt ujawnia się po około 6-12 tygodniach i utrzymuje się przez 6-12 miesięcy.
Wskazania do zabiegu:
- oznaki starzenia się skóry (utrata jędrności, wiotkość, zmniejszenie gęstości),
- blizny pozabiegowe i potrądzikowe oraz rozstępy,
- łysienie o różnym podłożu,
- regeneracja skóry po zabiegach chirurgicznych i dermatologicznych,
- cera z problemami naczyniowymi, trądzik różowaty, rumień.
Jak wygląda zabieg?
Do jałowej probówki zostaje od pacjenta pobrana krew, którą następnie poddaje się odwirowaniu w celu pozyskania koncentratu płytek krwi. Pozyskane osocze zostaje wstrzyknięte pod skórę na obszarze wymagającym regeneracji. Ponieważ pacjent jest jednocześnie dawcą i biorcą, nie istnieje ryzyko odrzucenia preparatu. Zastosowanie osocza sprzyja namnażaniu i wzrostowi komórek, produkcji kolagenu, a także powstawaniu nowych naczyń krwionośnych, co wpływa na odżywienie i dotlenienie tkanek. Dzięki zabiegowi poprawia się jędrność i sprężystość skóry. Dodatkowo dzięki aktywacji produkcji kwasu hialuronowego pojawia się efekt odmłodnienia skóry.
Co trzeba wiedzieć?
Po zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk, wystarczy wówczas zastosować zimny okład. Przez tydzień po zabiegu należy unikać przebywania w wysokich temperaturach – zaleca się unikania opalania i korzystania z sauny. Przez 12 godzin po zabiegu w miejscu nakłucia nie należy nakładać makijażu, a do pielęgnacji twarzy zaleca się stosowanie kremów obojętnych dla skóry. W celu uniknięcia zakażenia bakteryjnego przez dobę po zabiegu należy unikać kąpieli w basenie, przebywania w pomieszczeniach zapylonych, dotykania ręką miejsca wkłucia. Ponadto przez 24 godziny po zabiegu należy wstrzymać się od spożywania alkoholu.