Peelingi

Peelingi są prostą, małoinwazyjną i bezpieczną metodą rewitalizacji skóry. Dzięki miejscowemu użyciu odpowiednich preparatów następuje złuszczenie i ścieńczenie skóry. Efektem zabiegu jest odnowienie, nawilżenie i regeneracja skóry, redukcja zmarszczek, łojotoku i przebarwień.

Rezultaty są widoczne już po pierwszym peelingu, jednak dla uzyskania pełnych efektów zwykle wykonuje się cykl 2-4 zabiegów w odstępie 17-21 dni.

Wskazania do zabiegu:
  • drobne zmarszczki mimiczne,
  • blizny potrądzikowe oraz rozstępy,
  • zaburzenia pigmentacji, ostudy, uszkodzenia posłoneczne skóry,
  • rozszerzone pory, łojotok, zaskórniki,
  • sucha, zmęczona skóra.
Jak wygląda zabieg?

Na dokładnie oczyszczoną skórę nakłada się substancje złuszczające. Rodzaj użytego preparatu, grubość nakładanej warstwy oraz czas pozostawania na skórze uzależniony jest od oczekiwanych rezultatów oraz indywidualnej wrażliwości pacjenta. Peeling zmywa się specjalnym łagodzącym preparatem, a następnie nakłada się krem łagodzący.

Co trzeba wiedzieć?

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie skóry, a także delikatne pieczenie. Po kilku dniach następuje intensywne złuszczanie naskórka. Przez 4 tygodnie po zabiegu należy unikać ekspozycji na promienie słoneczne, konieczne jest także stosowanie kremów z filtrem UV. Co najmniej dobę po zabiegu nie należy nakładać makijażu na miejsca poddane zabiegowi. Nie należy także zdrapywać łuszczącego się naskórka oraz ewentualnych strupków.