Fibryna bogatopłytkowa to, podobnie jak osocze, naturalny preparat pozyskiwany z krwi pacjenta. Zabiegi z wykorzystaniem fibryny są jednak skuteczniejsze i wywołują trwalszy efekt kuracji utrzymujący się nawet do 2 lat. Wynika to ze specyfiki samego preparatu – fibryna zawiera więcej komórek macierzystych, a działanie zawartych w niej czynników regenerujących skórę trwa znacznie dłużej niż w przypadku osocza. Dodatkową zaletą zabiegów z wykorzystaniem fibryny jest uzyskanie naturalnego efektu poprawy wyglądu.
Wskazania do zabiegu:
- utrata jędrności, wiotkość, zmniejszone nawilżenie skóry,
- zmarszczki i bruzdy,
- nadmierne wypadanie włosów,
- blizny i trudno gojące się rany.
Jak wygląda zabieg?
Fibrynę pozyskuje się bezpośrednio z krwi pacjenta. Dzięki temu jest to metoda w pełni bezpieczna i niewywołująca reakcji alergicznych. Pobrana od pacjenta próbka krwi zostaje odwirowana, a uzyskana z niej zawiesina zostaje wstrzyknięta podskórnie w miejscu wymagającym regeneracji. Aby zmniejszyć dyskomfort pacjenta, przed zabiegiem miejsce iniekcji znieczula się kremem. Cała procedura trwa około godziny. W celu uzyskania trwałych efektów zalecane jest przeprowadzenie 2-4 zabiegów.
Co trzeba wiedzieć?
Po zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk, wystarczy wówczas zastosować zimny okład. Przez tydzień po zabiegu należy unikać przebywania w wysokich temperaturach – zaleca się unikania opalania i korzystania z sauny. Przez 12 godzin po zabiegu w miejscu nakłucia nie należy nakładać makijażu, a do pielęgnacji twarzy zaleca się stosowanie kremów obojętnych dla skóry. W celu uniknięcia zakażenia bakteryjnego przez dobę po zabiegu należy unikać kąpieli w basenie, przebywania w pomieszczeniach zapylonych, dotykania ręką miejsca wkłucia. Ponadto przez 24 godziny po zabiegu należy wstrzymać się od spożywania alkoholu.