Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie i odpowiada za sprężystość i elastyczność skóry. Wraz z wiekiem jego ilość maleje, w związku z tym powstają zmarszczki. Wolumetria to zabieg redukujący ubytki tkanki podskórnej, polegający na uzupełnieniu kwasu hialuronowego. Dzięki wolumetrii można usunąć zmarszczki, ujędrnić skórę, poprawić owal twarzy czy powiększyć usta.

Zabieg daje natychmiastowy wynik, jednak ostateczny efekt oceniany jest po kilku tygodniach, ponieważ preparat może zwiększyć swoją objętość nawet do 30%. Korzyści utrzymują się ok. 6-12 miesięcy w zależności od rodzaju skóry, mimiki twarzy oraz stylu życia pacjenta.

Wskazania do zabiegu:
  • zmarszczki i bruzdy w okolicy twarzy, szyi, dekoltu,
  • zwiotczenie skóry i utrata ostrości konturu twarzy,
  • zmniejszenie sprężystości i elastyczności oraz spadek nawilżenia skóry.
Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na uzupełnieniu kwasu hialuronowego poprzez iniekcję. Zabieg trwa ok. 10-20 minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Co trzeba wiedzieć?

Po zabiegu należy delikatnie rozmasować miejsce wykonania zabiegu, aby preparat rozłożył się równomiernie. Jeśli wystąpi obrzęk, należy zastosować zimne okłady. Przez pierwszych 10 dni po zabiegu należy unikać przebywania w zbyt niskiej lub zbyt wysokiej temperaturze. Zalecane jest picie ok. 1,5 l wody dziennie oraz stosowanie kremów z wysokim filtrem p/słonecznym. Aby uniknąć zakażenia bakteryjnego, należy unikać dotykania ręką miejsca nakłucia, korzystania z basenów, przebywania w miejscach zapylonych.

.